Pn-Pt  6:30 - 17:00

Dyrektor  10:00 - 14:00

Świadome żywienie

Kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych, to nasz priorytet. Od lat prowadzimy własną kuchnię i dbamy o to, by także ta część naszej działalności była najwyższej jakości.

A oto kilka szczegółów:

🥦Posiłki dla naszych przedszkolaków przygotowywane są w naszej własnej kuchni przy ul. Wyszyńskiego. Dowozimy je własnym transportem także do oddziału na Zygmuntowską i do naszej szkoły.
🥕Mamy pełną kontrolę nad jakością produktów. To my wybieramy dostawców i mamy pełna kontrolę nad układaniem jadłospisów i przygotowaniem posiłków. W warzywa i owoce zaopatrujemy się u lokalnych rolników, pieczywo w sprawdzonych piekarniach, a wszystkie pozostałe produkty są najwyższej jakości.
🌽Spełniamy wszystkie wytyczne Ministerstwa Zdrowia w kwestii produktów spożywczych stosowanych w ramach żywienia dzieci.

Zgodnie z nimi:

🍒2 razy dziennie podajemy dzieciom produkty mleczne,
🍒co najmniej raz dziennie produkty zbożowe,
🍒do każdego posiłku dodajemy porcję warzyw lub owoców,
🍒raz w tygodniu dzieci dostają rybę,
🍒co najwyżej raz w tygodniu produkt smażony.
🍳Do wykonania posiłków wykorzystujemy piece konwekcyjne, pozwalające na zachowanie wartości odżywczych produktów i ich smaku.
🍽Ponieważ dzieci dzieci pozostają w naszym przedszkolu do godziny 16 a nawet i później, podajemy im 4 posiłki (a nie jak zwykle to bywa 3) w ciągu dnia. Dzięki temu w przedszkolu otrzymują około 80% zapotrzebowania na energię i składniki odżywcze.
🥛Rano dzieci jedzą śniadanie, później (koło 10.30- 11.00) lunch, a obiad dopiero około 13.30- 14.00. Na koniec dnia w przedszkolu podajemy podwieczorek. Harmonogram posiłków jest inny niż w pozostałych przedszkolach- zależy nam na tym, by dostosować go jak najbardziej do naturalnego rytmu dnia dzieci i właściwie rozłożyć uwalnianie energii ze spożywanych posiłków.
🍌🍇🍅🥑🥦🍞🥔🥚🧀Nasze jadłospisy są urozmaicone i dostosowane do smaku dzieci. Jedną kwestią są zasady żywienia, inną preferencje dzieci.
👨 💻Nasz specjalista od dietetyki- pan Marcin, dba o to by pogodzić to, co czasem wydaje się niemożliwe do pogodzenia.
👨 🍳A szef kuchni- pan Tomek pilnuje, by zadanie było wykonane. Z pomocą pań z kuchni sprawiają, że dzieci zjadają posiłki chętnie i ciągle próbują nowych smaków.