Pn-Pt  6:30 - 17:00

Dyrektor  10:00 - 14:00

Naturalna dwujęzyczność

W naszym przedszkolu już od kilku lat we wszystkich grupach realizujemy program DWUJĘZYCZNOŚCI. Treści języka polskiego i języka angielskiego przeplatają się w ciągu całego dnia pobytu u nas. Dzięki temu język obcy nabywany jest tak samo jak ojczysty, poprzez „zanurzenie”.

Nasze przedszkolaki poznają otaczający je świat w dwóch językach. W każdej grupie, począwszy od 3- latków, dzieciom towarzyszy nauczyciel języka angielskiego. I tak jest przez większość ich pobytu w przedszkolu. Język obcy służy do porozumiewania się, a jednocześnie jest sposobem poznawania świata. Dzieci uczone w ten sposób nie tylko rozwijają umiejętności językowe. Dużo łatwiej jest im z wszystkimi innymi dziedzinami.

Mamy wykwalifikowaną kadrę, która zawsze bierze pod uwagę przede wszystkim potrzeby i możliwości dzieci. Tematy i aktywności dobieramy tak, by rozwijały w dzieciach naturalną ciekawość. Do tego dochodzą bardzo atrakcyjne pomoce edukacyjne- sprawdzone w pracy z najmłodszymi. Dzięki temu nasze Maluchy nie tylko uczą się języka angielskiego w mgnieniu oka. One po prostu go kochają. A efekty są widoczne u naszych absolwentów, którzy nie mają najmniejszego problemu z językiem angielskim na dalszych etapach edukacji.

Na czy opieramy swoją pracę?

  1. Program Powszechnej Dwujęzyczności- a w nim Baby Beetles dla najmłodszych oraz Tom and Keri dla troszkę starszych. Te programy pozwalają nam w atrakcyjny sposób wprowadzić dzieci w świat języka angielskiego, opierając się na interaktywnych grach, zabawach i piosenkach.
  2. Edu Planet- to sprowadzane z Wielkiej Brytanii materiały edukacyjne, które skutecznie wspierają działania naszych nauczyciel. Dzięki nim dzieci mają możliwość obcowania z żywym językiem angielskim na co dzień.
  3. CLIL (Content and Language Integrated Learning)- to metoda która polega wykorzystaniu języka angielskiego do nauki treści z podstawy programowej edukacji przedszkolnej. Oznacza to, że dzieci poszerzając swoją wiedzę o świecie, przyswajają ją w obu językach jednocześnie.